VOJA team - Vojtěch Dvořák a Jan Vávra

VOJA team - Vojtěch Dvořák a Jan Vávra  profil

vesmír a kosmonautika


Rozhovor

Jak se u vás (ve škole, v rodině, okolí) úspěch v soutěži Zlatý oříšek projevil?

Z důvodů aktuální situace se u nás úspěch ve Zlatém oříšku nijak zásadně neprojevil, udílení cen sledovali naši příbuzní v televizi. ………..ale pořád jsme pokorní lidé jako předtím. Cena Zlatý oříšek nás utvrdila v tom, že jsme se vydali správným směrem.

 

Jak jste naložili nebo se chystáte naložit s finanční odměnou za vítězství v soutěži Zlatý oříšek?

Zatím jsme s finanční odměnou nic zásadního neudělali, jedině jsme si za malou část koupili náplně do 3d tiskárny (filamenty), ale většina pořád leží na účtu a přemýšlíme, do čeho bychom je mohli vložit, aby se zhodnotily.

 

Jaké zajímavé soutěže/akce máte teď před sebou a čeho byste chtěli v nejbližší době, ale i třeba za 10 - 15 let dosáhnout?

Aktuálně jsme znovu přihlášeni do soutěže Moon Camp Challenge, ve které bychom se znovu rádi umístili. Dále jsme se přihlásili do soutěže Astro Pi (vypisovala ESA - Evropská kosmická agentura), ve které je naším úkolem správně naprogramovat mikropočítače, které se nacházejí na ISS, a vyhodnotit data. Náš kód postoupil do třetí fáze (postoupilo cca 213 týmů), což znamená, že náš mikropočítač poletí (nebo už letěl) na ISS. Bude spuštěn po dobu 3 hodin, to jsou dva oblety kolem Země. Teď čekáme, až nám pošlou data, a my je vyhodnotíme. Do budoucna další větší plány nemáme.

 

Naše poslání

Nadační fond Zlatý oříšek se zaměřuje na vyhledávání a všestrannou podporu mimořádně nadaných a úspěšných
dětí České republiky.

Ve spolupráci s veřejnými institucemi, médii, sponzory a dárci se pro tyto
děti snažíme přinášet nové šance
a příležitosti, ale také vytvářet takové ekonomické podmínky, aby se mimořádné schopnosti těchto dětí mohly dále rozvíjet a nepromarnil se jejich obrovský potenciál.
Právě ten je naším jedinečným
národním bohatstvím a stojí na
něm budoucnost naší republiky i celého českého národa.

Podpořte nadané děti České republiky
č.ú: 255095320/0300
Účet pro dary z poštovních zásilek:
č.ú: 314492060/0300

PrahaStředočeský krajJihočeský krajPlzeňský krajKarlovarský krajÚstecký krajLiberecký krajKrálovéhradecký krajPardubický krajVysočinaJihomoravský krajOlomoucký krajMoravskoslezský krajZlínský kraj

Zlatý oříšek
již pomohl rozdělit
3.155.835 Kč

Zlatý oříšek podporují

VeoliaPreciosaActivaALZAFénixČEPS, a.s.TextilEco a.s.SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚNadace SovaHodinářství Bechyně