Vít Špalek

Vít Špalek  profil

Stolní tenis


Rozhovor

Jak se u Tebe (ve škole, v rodině, okolí) úspěch v soutěži Zlatý oříšek projevil?

 

Moc né, lidé, kteří mě viděli v televizi tak mi poblahopřáli a řekli že jsem dobrej a jinak nic víc.

 

Jak jsi naložil nebo se chystáš naložit s finanční odměnou za vítězství v soutěži Zlatý oříšek?

 

Pojedu v létě s kamarádem Ondřejem Květonem (mistrem ČR) do Frýdku - Místku na týdenní soustředění, kde mě budou trénovat extraligový hráči, David Palkovský a Martin Olejník. Potřebuji nějakou změnu prostředí, aby mě to nepřestalo bavit. O prázdninách mám 5 takových soustředěních na různých místech.

 

Jaké zajímavé soutěže/akce máš teď před sebou a čeho bys chtěl/la v nejbližší době, ale i třeba za 10 - 15 let dosáhnout?

 

Začátkem února mám bodovací turnaj starších žáků, kde jsou nejlepší stolní tenisté z ČR a mým cílem je se udržet v elitní 40, abych se rovnou nominoval na mistrovství ČR, kde nechci chybět. Tam se kvalifikuje 56 nejlepších dětí ČR. Pak bych chtěl být na Krajském přeboru do 2. místa v jednotlivcích a 1.místo ve čtyhře. No a v květnu pojedu na celosvětový turnaj handicapovaných dospělích do Lašky ve Slovinsku, kde bych chtěl už získat nějaké ty body to tabulky.  No mojím cílem je paralympiáda v Tokiu 2020 a nebo v Paříži 2024. Mrzí mě, že Krajský úřad Karlovarského kraje mě nechce podporovat v mé čínnosti a snaze abych je mohl v budoucnu dobře reprezentovat a ikdyž posíláme žádosti o příspěvek formou grantu na stolní tenis, tak to vždy zamítnou. Taťka musí sehnat sponzora, který by mě financoval, abych se na tu paralympiádu dostal. Už mě i na turnajích oslovili trenéři z jiných zemí, abych trénoval u nich a reprezentoval jinou zemi než ČR, ale to nechci.

Naše poslání

Nadační fond Zlatý oříšek se zaměřuje na vyhledávání a všestrannou podporu mimořádně nadaných a úspěšných
dětí České republiky.

Ve spolupráci s veřejnými institucemi, médii, sponzory a dárci se pro tyto
děti snažíme přinášet nové šance
a příležitosti, ale také vytvářet takové ekonomické podmínky, aby se mimořádné schopnosti těchto dětí mohly dále rozvíjet a nepromarnil se jejich obrovský potenciál.
Právě ten je naším jedinečným
národním bohatstvím a stojí na
něm budoucnost naší republiky i celého českého národa.

Podpořte nadané děti České republiky
č.ú: 255095320/0300
Účet pro dary z poštovních zásilek:
č.ú: 314492060/0300

PrahaStředočeský krajJihočeský krajPlzeňský krajKarlovarský krajÚstecký krajLiberecký krajKrálovéhradecký krajPardubický krajVysočinaJihomoravský krajOlomoucký krajMoravskoslezský krajZlínský kraj

Zlatý oříšek
již pomohl rozdělit
3.155.835 Kč

Zlatý oříšek podporují

VeoliaPreciosaActivaALZAFénixČEPS, a.s.TextilEco a.s.SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚNadace SovaHodinářství Bechyně