Sofie Bradáčová

Sofie Bradáčová  profil

Literární činnost


Rozhovor

Jak se u Tebe (ve škole, v rodině, okolí) úspěch v soutěži Zlatý oříšek projevil?

Hned od prvního dne spousta našich známých začala mamce a taťkovi volat a psát esemesky, ve kterých mi gratulovali k získání Zlatého oříšku. Když jsem o pár dní později přišla do školy, skoro každý druhý, koho jsem potkala, mi říkal, že mě viděl v televizi a blahopřál mi. Dokonce mi přišla před celou třídou pogratulovat paní ředitelka.

Celá moje rodina se dívala 1. ledna na vysílání finále Zlatého oříšku 2018 a všichni mi fandili, i když už věděli, jak to dopadne Moje 87. letá prababička se na záznam dívala asi čtyřikrát. Dokonce i můj bratranec Adam se sestřenicí Elou, kteří žijí v Austrálii, Zlatý oříšek sledovali. Adama můj úspěch inspiroval tak, že napsal své babičce (mé tetě) taky vlastní knihu.

O mém Zlatém oříšku vyšel i článek v našem Václavovickém zpravodaji, napsaný paní Fořtovou, která mi moc fandí. A tak o tom vlastně ví celá vesnice

Mám z toho všeho moc velkou radost.

 

Jak jsi naložila, nebo se chystáš naložit s finanční odměnou za vítězství v soutěži Zlatý oříšek?

Moc děkuji za krásnou sošku Zlatý oříšek 2018, ale i za úžasnou finanční odměnu, kterou bych ráda použila na vydání další knížky, na níž právě pracuji. Sošku i šek mám vystavené na čestném místě ve svém pokoji

 

Jaké zajímavé soutěže/akce máš teď před sebou a čeho bys chtěla v nejbližší době, ale i třeba za 10 - 15 let dosáhnout?

Momentálně dokončuji příběh do soutěže Cena Ivony Březinové vyhlášenou nadačním fondem Gabrielis. Tématem jsou „dávné příběhy naší rodiny aneb osmičkové roky trochu jinak“. Cílem je strávený čas dětí s jejich prarodiči a sepsání jejich příběhů.

Další soutěží, které se hodlám zúčastnit, je Evropa ve škole. Hlavní téma letošního ročníku je YOUrope – je to o tobě. Zatím nemám v hlavě nic konkrétního, ale možná se nechám inspirovat svatořečením Sv. Anežky České v roce 1989.

Také čekám na vyhlášení dalšího ročníku literární soutěže v kampani Rosteme s knihou a Bambini Litera.

Jak už jsem se zmínila, píšu další knihu, kterou bych ráda vydala. Zatím ji nemám dopsanou, takže nechci říkat o čem je nebo jak se jmenuje, protože by to nebylo překvapení. Asi to ještě nějakou chvilku potrvá, jelikož musím (bohužel) dělat i jiné věci než pořád sedět u počítače. Ale i když je kniha napsaná, je to velká práce ji vydat. A proto bych byla ráda, kdyby se našlo nějaké nakladatelství, které by se mnou chtělo spolupracovat.

Zatím netuším, co bude za 10 až 15 let, ale vím, že bych chtěla být spisovatelkou a vystudovat pedagogickou fakultu a stát se učitelkou.

 

Naše poslání

Nadační fond Zlatý oříšek se zaměřuje na vyhledávání a všestrannou podporu mimořádně nadaných a úspěšných
dětí České republiky.

Ve spolupráci s veřejnými institucemi, médii, sponzory a dárci se pro tyto
děti snažíme přinášet nové šance
a příležitosti, ale také vytvářet takové ekonomické podmínky, aby se mimořádné schopnosti těchto dětí mohly dále rozvíjet a nepromarnil se jejich obrovský potenciál.
Právě ten je naším jedinečným
národním bohatstvím a stojí na
něm budoucnost naší republiky i celého českého národa.

Podpořte nadané děti České republiky
č.ú: 255095320/0300
Účet pro dary z poštovních zásilek:
č.ú: 314492060/0300

PrahaStředočeský krajJihočeský krajPlzeňský krajKarlovarský krajÚstecký krajLiberecký krajKrálovéhradecký krajPardubický krajVysočinaJihomoravský krajOlomoucký krajMoravskoslezský krajZlínský kraj

Zlatý oříšek
již pomohl rozdělit
3.155.835 Kč

Zlatý oříšek podporují

VeoliaPreciosaActivaALZAFénixČEPS, a.s.TextilEco a.s.SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚNadace SovaHodinářství Bechyně