Šimon Bělík

Šimon Bělík  profil

sport - stolní tenis


Rozhovor

Jak se u Tebe (ve škole, v rodině, okolí) úspěch v soutěži Zlatý oříšek projevil?

   Hodně moc! Začal jsem být viditelný v médiích, měl jsem rozhovor v rádiu, vyjde článek
v Nedělním Blesku, mám jít s panem Petrem Korbelem do televize. Příbuzní mi říkají, že jsem šikovnější, než si mysleli :-). Letos jsem začal chodit, na II. stupeň ve škole, do jiné budovy a začaly mě poznávat i učitelky, které mě neučí. Ale to nevím, jestli je úplně dobré, hlavně  přestávkách :-).

 

Jak jsi naložil/a nebo se chystáš naložit s finanční odměnou za vítězství v soutěži Zlatý oříšek?

 

   Zajistí mi to jeden zahraniční turnaj, letos jich odehraji asi 6 – 7.

 

Jaké zajímavé soutěže/akce máš teď před sebou a čeho bys chtěl/la v nejbližší době, ale i třeba za 10 - 15 let dosáhnout?

    Teď jsem se vrátil z prvního letošního mezinárodního turnaje ze světového okruhu, v březnu bych měl jet do Itálie, hned odtamtud na mezinárodní kemp evropských talentů do Slovinska, kam mě zase pozvali, v dubnu do Belgie, potom možná na druhý kemp do Portugalska a pak budou MČR starších a mladších žáků. Možná pojedu v červenci na ME juniorů a kadetů, protože jsem mezi čtveřicí nejlepších českých kadetů, kteří jsou o 2 roky starší, ale nominace nebude rozhodována jen podle výkonnosti, bohužel. Rád bych se na začátku března dostal na MČR dospělých, protože bude kousek od Ostravy ve Frýdlantě nad Ostravicí a byla by zábava si zahrát proti nejlepším českým mužům :-).

   V dospělém věku bych se chtěl dostat na olympiádu a uspět na ni, což je minimálně čtvrtfinále, abych se tím příblížil panu Korbelovi a paní Hrachové, kteří byli dokonce v semifinále. Ale to bylo v r. 1996, resp. v r. 1988, takže je to už moc dlouho a chybí obdobný úspěch českému stolnímu tenisu.

Naše poslání

Nadační fond Zlatý oříšek se zaměřuje na vyhledávání a všestrannou podporu mimořádně nadaných a úspěšných
dětí České republiky.

Ve spolupráci s veřejnými institucemi, médii, sponzory a dárci se pro tyto
děti snažíme přinášet nové šance
a příležitosti, ale také vytvářet takové ekonomické podmínky, aby se mimořádné schopnosti těchto dětí mohly dále rozvíjet a nepromarnil se jejich obrovský potenciál.
Právě ten je naším jedinečným
národním bohatstvím a stojí na
něm budoucnost naší republiky i celého českého národa.

Podpořte nadané děti České republiky
č.ú: 255095320/0300
Účet pro dary z poštovních zásilek:
č.ú: 314492060/0300

PrahaStředočeský krajJihočeský krajPlzeňský krajKarlovarský krajÚstecký krajLiberecký krajKrálovéhradecký krajPardubický krajVysočinaJihomoravský krajOlomoucký krajMoravskoslezský krajZlínský kraj

Zlatý oříšek
již pomohl rozdělit
3.155.835 Kč

Zlatý oříšek podporují

VeoliaPreciosaActivaALZAFénixČEPS, a.s.TextilEco a.s.SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚNadace SovaHodinářství Bechyně