Nora Lubbadová

Nora Lubbadová  profil

hra na klavír


Rozhovor

Jak se u Tebe (ve škole, v rodině, okolí) úspěch v soutěži Zlatý oříšek projevil?

Bohužel od Zlatého oříšku jsem ještě nebyla ve škole. Na gratulace ani jiné projevy nebyla kvůli karanténě příležitost. Také musím poznamenat, že ani mně se nevyhnul covid. Ale teď se zdá, že se situace zlepšuje. Brána do školy se pootevírá a podle toho, jak velice se otevře, přizpůsobím program. Doufám, že se do něj vejde i nějaká soutěž, nebo vystoupení, na které se moc těším.

 

Jak jsi naložila nebo se chystáš naložit s finanční odměnou za vítězství v soutěži Zlatý oříšek?

Odměna, kterou jsem dostala od Nadace Zlatý Oříšek, je odložená na koupi přídavného zařízení tzv. silent mechaniku ke klavíru, nebo k financování nějaké hezké soutěže.      

 

Jaké zajímavé soutěže/akce máš teď před sebou a čeho bys chtěla v nejbližší době, ale i třeba za 10 - 15 let dosáhnout?

Plánů mám moc. Přihlásila jsem se na soutěž Broumovská klávesa, chystám se na Mahlerovu soutěž a Prague junior note, ale nevím, jak všechno dopadne a jestli a jaké soutěže se budou konat vzhledem k proticovidovým opatřením. Teším se na festival Zlatá Pecka a festival Preludium Aloise Motýla, kam jsem dostala pozvání.
Také bych měla letět koncertovat do Moskvy, kam mě pozvala Spivakova nadace, do Vídně a do Bonnu. Později do New Yorku a Londýna, ale to vše je nejisté. Všechny koncerty jsou součástí 1. cen v jednotlivých soutěžích. Doufám, že se situace s epidemií uklidní a moje plány se splní. A třeba se stane, že mi budoucnost přinese nějaké milé překvapení v podobě dříve plánovaných i neplánovaných koncertů, soutěží nebo hezkého vysvědčení.

A za 10 -15 let? To bych si přála uspět v soutěži jako je třeba mezinárodní soutěž Petra Iljiče Čajkovského nebo mezinárodní soutěž královny Elisabeth. Srdečně Vás zdravím

Vaše Norika

Naše poslání

Nadační fond Zlatý oříšek se zaměřuje na vyhledávání a všestrannou podporu mimořádně nadaných a úspěšných
dětí České republiky.

Ve spolupráci s veřejnými institucemi, médii, sponzory a dárci se pro tyto
děti snažíme přinášet nové šance
a příležitosti, ale také vytvářet takové ekonomické podmínky, aby se mimořádné schopnosti těchto dětí mohly dále rozvíjet a nepromarnil se jejich obrovský potenciál.
Právě ten je naším jedinečným
národním bohatstvím a stojí na
něm budoucnost naší republiky i celého českého národa.

Podpořte nadané děti České republiky
č.ú: 255095320/0300
Účet pro dary z poštovních zásilek:
č.ú: 314492060/0300

PrahaStředočeský krajJihočeský krajPlzeňský krajKarlovarský krajÚstecký krajLiberecký krajKrálovéhradecký krajPardubický krajVysočinaJihomoravský krajOlomoucký krajMoravskoslezský krajZlínský kraj

Zlatý oříšek
již pomohl rozdělit
3.155.835 Kč

Zlatý oříšek podporují

VeoliaPreciosaActivaALZAFénixČEPS, a.s.TextilEco a.s.SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚNadace SovaHodinářství Bechyně