Natálie Maleňáková

Natálie Maleňáková  profil

astronomie, matematika, fyzika


Rozhovor

Jak se u Tebe projevil úspěch v soutěži Zlatý oříšek?
 
S celým vítězstvím je spojeno až moc natáčení, rozhovorů a medializace, což jsou přesně věci, které mi poněkud vadí, jelikož nejsem ráda středem pozornosti. Zase jsem neudělala nic, co by si tolik pozornosti mělo zasloužit. Bylo by lepší, kdyby mě ocenili někteří (nejmenovaní) členové rodiny, než někdo v televizi, který mi toho tolik nepřinese. Samozřejmě to není chyba Zlatého oříšku, ale tohle není úplně pro mě. Dá se sice říci, že to bylo procvičení veřejného vystupování, ale jelikož jsem velká trémistka, tak ačkoliv mi to bylo ku prospěchu, není zrovna nejlepší vzpomínka, že jsem to musela točit na dvakrát. :-)
 
 
Jak naložíš s finanční odměnou za vítězství v soutěži Zlatý oříšek v souladu s účelem Tvé činnosti?
 
Jak už jsem řekla na konferenci, jediné, co nás napadlo, je financování případných nákladů spojených s tím, kdybych se v astronomii dostala někam dál. Jelikož se mi to ale stejně asi nepovede, tak bude odměna schovaná na budoucí využití. Vzhledem k tomu, že pro počítání nejsou vyžadovány větší náklady a já nejsem schopná utratit deset tisíc i kdyby to mělo být za cokoliv (údajně je hrozně těžké koupit mi dárek a já sama utrácím snad jen na Vánoce :-D), tak utratit to za matematiku nebo fyziku nebude tak lehké.
 
 
Jakého úspěchu si nejvíce ceníš od vítězství ve Zlatém oříšku?
 
Olympiády začaly teprve nedávno, takže tak jediné jsou vítězství v matematické a fyzikální olympiádě, obě v okresních kolech. Postoupila jsem to celostátního kola astronomické olympiády, ale v krajském korespondenčním kole jsem byla až 3.

Naše poslání

Nadační fond Zlatý oříšek se zaměřuje na vyhledávání a všestrannou podporu mimořádně nadaných a úspěšných
dětí České republiky.

Ve spolupráci s veřejnými institucemi, médii, sponzory a dárci se pro tyto
děti snažíme přinášet nové šance
a příležitosti, ale také vytvářet takové ekonomické podmínky, aby se mimořádné schopnosti těchto dětí mohly dále rozvíjet a nepromarnil se jejich obrovský potenciál.
Právě ten je naším jedinečným
národním bohatstvím a stojí na
něm budoucnost naší republiky i celého českého národa.

Podpořte nadané děti České republiky
č.ú: 255095320/0300
Účet pro dary z poštovních zásilek:
č.ú: 314492060/0300

PrahaStředočeský krajJihočeský krajPlzeňský krajKarlovarský krajÚstecký krajLiberecký krajKrálovéhradecký krajPardubický krajVysočinaJihomoravský krajOlomoucký krajMoravskoslezský krajZlínský kraj

Zlatý oříšek
již pomohl rozdělit
3.155.835 Kč

Zlatý oříšek podporují

VeoliaPreciosaActivaALZAFénixČEPS, a.s.TextilEco a.s.SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚNadace SovaHodinářství Bechyně