Kristýna Pěnkavová

Kristýna Pěnkavová  profil

sport - stolní tenis


Rozhovor

Jak se u Tebe projevil úspěch v soutěži Zlatý oříšek?

Z vítězství jsem měla hroznou radost. Najednou jsem si uvědomila, že jsem byla odměněna za ty hodiny strávené na tréninku a že je to úžasný pocit. Na druhé straně si říkám, že nesmím zklamat ty, kteří mi Zlatý oříšek udělili a ani ty, kteří mi později blahopřáli a obdivovali mě a z toho mám trochu strach. Letos jsem přestoupila do vyšší kategorie, kde hraji i proti starším hráčkám a těch úspěchů tolik není. Snad nezklamu.

 

Jak naložíš s finanční odměnou za vítězství v soutěži Zlatý oříšek v souladu s účelem Tvé činnosti?

Finanční odměnu jsem zatím použila na dva mezinárodní starty. Byla jsem nominovaná na mezinárodní turnaj, který byl v únoru v Hodoníně. Zde jsem musela doplatit částku 1300 Kč na ubytování a stravu, zbytek nákladů zaplatila ČAST a o Velikonocích jsem se přihlásila na mezinárodní turnaj do Rakouska, do Linze. Zde jsem platila částku 110 Euro startovné a 5500 Kč za stravu,  ubytování a dopravu. Mezinárodní turnaje jsou důležité pro získání zkušeností, proto jsem ráda, že jsem měla možnost se jich zúčastnit právě díky finanční odměně ze soutěže Zlatého oříšku.

 

Jakého úspěchu si nejvíce ceníš od vítězství ve Zlatém oříšku?

Jak už jsem naznačila, letos jsem postoupila do vyšší kategorie, takže těch úspěchů moc není, ale ve svém ročníku jsem druhá na republikovém žebříčku, což je super. Od vítězství ve Zlatém oříšku si cením asi nejvíce 3.místa v jednotlivcích na bodovacím turnaji ČR v lednu 2016 a několika vítězství ve čtyřhře na těchto turnajích a především si cením, že jsem členkou ČS reprezentace kadetek. Příští rok chci bojovat o jedno ze tří míst, které by mi zajistilo účast na Mistrovství Evropy.

 

Naše poslání

Nadační fond Zlatý oříšek se zaměřuje na vyhledávání a všestrannou podporu mimořádně nadaných a úspěšných
dětí České republiky.

Ve spolupráci s veřejnými institucemi, médii, sponzory a dárci se pro tyto
děti snažíme přinášet nové šance
a příležitosti, ale také vytvářet takové ekonomické podmínky, aby se mimořádné schopnosti těchto dětí mohly dále rozvíjet a nepromarnil se jejich obrovský potenciál.
Právě ten je naším jedinečným
národním bohatstvím a stojí na
něm budoucnost naší republiky i celého českého národa.

Podpořte nadané děti České republiky
č.ú: 255095320/0300
Účet pro dary z poštovních zásilek:
č.ú: 314492060/0300

PrahaStředočeský krajJihočeský krajPlzeňský krajKarlovarský krajÚstecký krajLiberecký krajKrálovéhradecký krajPardubický krajVysočinaJihomoravský krajOlomoucký krajMoravskoslezský krajZlínský kraj

Zlatý oříšek
již pomohl rozdělit
3.155.835 Kč

Zlatý oříšek podporují

VeoliaPreciosaActivaALZAFénixČEPS, a.s.TextilEco a.s.SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚNadace SovaHodinářství Bechyně