Klub malých debrujárů při Gymnáziu Stříbro

Klub malých debrujárů při Gymnáziu Stříbro  profil

přírodovědné (fyzika, chemie, ekologie) a technické aktivity (elektrotechnika)


Rozhovor

Jak se u vás (ve škole, v rodině, okolí) úspěch v soutěži Zlatý oříšek projevil?

Všichni doma a naši příbuzní a kamarádi se dívali na novoroční vyhlášení a měli obrovskou radost, na sociálních sítích města nám blahopřála spousta přátel, ale i neznámých lidí, ve škole nám přáli učitelé zatím pouze e-mailem, protože jsme od té doby ve škole ještě nebyli. Všichni se radovali, jaký obrovský úspěch jsme měli. A byl to úspěch o to větší, že veškeré aktivity v roce 2020 byly dost omezené.

 

Jak jste naložil nebo se chyste naložit s finanční odměnou za vítězství v soutěži Zlatý oříšek?

Odměna je zatím na účtu, čekáme, až začnou probíhat Expo Sciences výstavy, kdy větší část odměny použijeme na letenky na další výstavu dětských a mládežnických vědeckých projektů, doufáme, že to bude již v roce 2022 do Dubaje a 2023 do Jižní Koreje. A malou část odměny necháme na oslavu získání Zlatého oříšku při některé z vědeckých akcí v Praze – Týden mozku, Týden vědy a podobně.

       

Jaké zajímavé soutěže/akce máte teď před sebou a čeho byste chtěli v nejbližší době, ale i třeba za 10 - 15 let dosáhnout?

V březnu jsme předváděli online experimenty v rámci Týdne mozku Akademie věd České republiky, nyní jsme dokončili video s experimenty do soutěže ChemQuest, na konci května nás čeká vyhlášení výsledků soutěže Termotalent 2021, do které jsme připravili projekt fyzikálních a chemických aktivit s termokamerou.

V červnu budeme vystavovat na Maker Faire Pilsen 2021 a věříme, že se nám povede probojovat se do mezinárodního finále Poháru vědy 2021 – Archimedes.

V září nás pak budete moci 10. září navštívit již tradičně na stánku Dnů vědy a techniky v Plzni a přejeme si, abychom se v té době již mohli začít připravovat na Expo Sciences 2022.

Za 15 let zatím žádné velké plány nemáme, ale věříme, že náš tým se v té době, protože jsme všichni z jedné třídy, sejde na nějakém společném srazu a tam vzpomeneme na všechny velké debrujárské akce, Expo Sciences v Abu Dhabi, vydání knížky pokusů a právě také na natáčení Zlatého oříšku 2020 u nás ve škole a hlavně pak na finále v České televizi Brno.

Naše poslání

Nadační fond Zlatý oříšek se zaměřuje na vyhledávání a všestrannou podporu mimořádně nadaných a úspěšných
dětí České republiky.

Ve spolupráci s veřejnými institucemi, médii, sponzory a dárci se pro tyto
děti snažíme přinášet nové šance
a příležitosti, ale také vytvářet takové ekonomické podmínky, aby se mimořádné schopnosti těchto dětí mohly dále rozvíjet a nepromarnil se jejich obrovský potenciál.
Právě ten je naším jedinečným
národním bohatstvím a stojí na
něm budoucnost naší republiky i celého českého národa.

Podpořte nadané děti České republiky
č.ú: 255095320/0300
Účet pro dary z poštovních zásilek:
č.ú: 314492060/0300

PrahaStředočeský krajJihočeský krajPlzeňský krajKarlovarský krajÚstecký krajLiberecký krajKrálovéhradecký krajPardubický krajVysočinaJihomoravský krajOlomoucký krajMoravskoslezský krajZlínský kraj

Zlatý oříšek
již pomohl rozdělit
3.155.835 Kč

Zlatý oříšek podporují

VeoliaPreciosaActivaALZAFénixČEPS, a.s.TextilEco a.s.SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚNadace SovaHodinářství Bechyně