Jakub Janoušek

Jakub Janoušek  profil

Robotika LEGO


Rozhovor

Jak se u Tebe (ve škole, v rodině, okolí) úspěch v soutěži Zlatý oříšek projevil?

Radost z vítězství byla opravdu veliká, a to nejen u mě, ale v celé rodině. Hned po vysílání Oříšku v televizi telefonovali známí s gratulací. Ve škole mi také gratulovali spolužáci, a dokonce přišla gratulovat celá sousední třída. Vyšel také článek o mém úspěchu v třešťském měsíčníku Naše město. Naše škola na svých stránkách umístila moje videa s úspěchy a odkaz na iVysílání – České televize, přesněji na vysílání Zlatý oříšek na Nový rok. Ale teprve po setkání s novináři se začaly dít věci. Prostřednictvím Zlatého oříšku jsem se seznámil s panem Ing. Pekárkem, vedoucím fanoušků LEGA v ČR, a nabídl mi, že mohu s nimi spolupracovat a stavět roboty. A také mi nabídl, že by mě mohl seznámit s Milanem Reindlem, což je jediný Čech, který pracuje jako designér LEGA přímo v Billundu. Navíc nás vzal na výstavu Lega. Byl to veliký zážitek.

 

Jak jsi naložil nebo se chystáš naložit s finanční odměnou za vítězství v soutěži Zlatý oříšek?

Za část odměny jsem si koupil LEGO Mindstorms EV3 a laminátové desky na novou zkušební dráhu jízdy robotů. Ta stará byla slepená z výkresů A1 a byla již silně opotřebovaná. Za zbytek peněz a za pomoci rodiny si chci pořídit notebook, na kterém bych si vše programoval, a mohl bych ho vozit na soutěže.

 

Jaké zajímavé soutěže/akce máš teď‘ před sebou a čeho bys chtěl v nejbližší době, ale i třeba za 10–15 let dosáhnout.

Od února mě čeká několik robotických soutěží sledovačů čáry, vrcholem v tomto školním roce bude mezinárodní dvoudenní soutěž Robotický den v Praze. V budoucnu bych rád studoval na některé vysoké škole robotiku, nebo i pracoval v LEGU v Dánsku, jako pan Milan Reindl. 

 

Naše poslání

Nadační fond Zlatý oříšek se zaměřuje na vyhledávání a všestrannou podporu mimořádně nadaných a úspěšných
dětí České republiky.

Ve spolupráci s veřejnými institucemi, médii, sponzory a dárci se pro tyto
děti snažíme přinášet nové šance
a příležitosti, ale také vytvářet takové ekonomické podmínky, aby se mimořádné schopnosti těchto dětí mohly dále rozvíjet a nepromarnil se jejich obrovský potenciál.
Právě ten je naším jedinečným
národním bohatstvím a stojí na
něm budoucnost naší republiky i celého českého národa.

Podpořte nadané děti České republiky
č.ú: 255095320/0300
Účet pro dary z poštovních zásilek:
č.ú: 314492060/0300

PrahaStředočeský krajJihočeský krajPlzeňský krajKarlovarský krajÚstecký krajLiberecký krajKrálovéhradecký krajPardubický krajVysočinaJihomoravský krajOlomoucký krajMoravskoslezský krajZlínský kraj

Zlatý oříšek
již pomohl rozdělit
3.155.835 Kč

Zlatý oříšek podporují

VeoliaPreciosaActivaALZAFénixČEPS, a.s.TextilEco a.s.SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚNadace SovaHodinářství Bechyně