Aleš Krčil

Aleš Krčil  profil

matematika, fyzika, chemie


Rozhovor

Jak Ti pomohl úspěch v soutěži Zlatý oříšek v dalším rozvoji?

Já jako introvert jsem se hlavně díky této soutěži „ otrkal", dělal jsem několik rozhovorů do novin, televize i rozhlasu, zajímavá zkušenost. Dalo mi to určitě sebevědomí a hlavně chuť dále soutěžit a odhodlání být ještě úspěšnější, abych dokázal, že si tu krásnou cenu opravdu zasloužím. Mám všechny čtyři Zlaté oříšky ve vitríně, jsou podobní, ale vlastně každý jiný, jeden má zvednutou nohu, jeden výš zobák, ale všichni mají zlatý oříšek v zobáčku, mám je moc rád a jsem na ně hrdý!  Bohužel tato soutěž mi otevřela oči i v negativní vlastnosti lidí, a to je závist!

 

Jak jsi naložil s finanční odměnou za vítězství v soutěži Zlatý oříšek?

Nejsem utrácivý, peníze mám uložené na knížce a přidal jsem k nim i 5 000Kč za Cenu Hejtmana Vysočiny, které si také moc vážím. Vím, že peníze se mi budou hodit na budoucí studia.

 

Jakého úspěchu si nejvíce ceníš od vítězství ve Zlatém oříšku?

Určitě „miminek“ Zlatého oříšku- České televize, ABC a rádia Junior. Ale také vyhraných mistrovství republiky ve finanční gramotnosti, chemii a šestiboji- biologie, chemie, logika, zeměpis, fyzika, astronomie - Evropské srdce. Velikou radost jsem měl z Ceny hejtmana Vysočiny, udělované studentům za mimořádné úspěchy, kterou jsem získal jako jediný ze ZŠ. Dále si vážím spolupráce s Gymnáziem Přírodní škola v Praze, kde po úspěšném soutěži Převezměte terezínskou štafetu, mě tato škola vzala jako parťáka. Napsal jsem pro ni také povídku Tři přání, která se v republikové soutěži ve Vansdorfu  umístila na třetím místě a byla zapsána do sborníku.  Je toho však ještě více a všeho si cením.

Naše poslání

Nadační fond Zlatý oříšek se zaměřuje na vyhledávání a všestrannou podporu mimořádně nadaných a úspěšných
dětí České republiky.

Ve spolupráci s veřejnými institucemi, médii, sponzory a dárci se pro tyto
děti snažíme přinášet nové šance
a příležitosti, ale také vytvářet takové ekonomické podmínky, aby se mimořádné schopnosti těchto dětí mohly dále rozvíjet a nepromarnil se jejich obrovský potenciál.
Právě ten je naším jedinečným
národním bohatstvím a stojí na
něm budoucnost naší republiky i celého českého národa.

Podpořte nadané děti České republiky
č.ú: 255095320/0300
Účet pro dary z poštovních zásilek:
č.ú: 314492060/0300

PrahaStředočeský krajJihočeský krajPlzeňský krajKarlovarský krajÚstecký krajLiberecký krajKrálovéhradecký krajPardubický krajVysočinaJihomoravský krajOlomoucký krajMoravskoslezský krajZlínský kraj

Zlatý oříšek
již pomohl rozdělit
3.155.835 Kč

Zlatý oříšek podporují

VeoliaPreciosaActivaALZAFénixČEPS, a.s.TextilEco a.s.SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚNadace SovaHodinářství Bechyně