Představujeme vám nejúspěšnější děti České republiky za rok 2019

Vítězové ceny Zlatý oříšek 2019

 

Roman Červinka – 14 let, České Budějovice – hra na housle

Výjimečný houslový virtuóz a držitel mnoha ocenění 

Již ve 2 letech zkoušel hrát na housle jako jeho rodiče, tenkrát mu nevadilo, že jsou papírové. Od té doby získal mnoho ocenění v Čechách i zahraničí. Ač je stále žákem ZŠ, zároveň je i nejmladším studentem Vídeňské univerzity, na kterou úspěšně složil přijímací zkoušky.

 

Štěpánka Fremlová – 9 let, Skrbeň - Bikros Racing

Velmi nadějná sportovkyně, majitelka titulu mistryně světa v BMX

První horské kolo dostala Štěpánka ve 4 letech a zkusila si sjet závodní dráhu. Sice spadla, ale kopečky na trati ji nadchly a nadšení ji do teď neopustilo. Jezdí velmi dobře technicky, poráží kluky a ze závodů vozí cenné kovy. Naposledy z BMX World Championships 2019 v Belgii.

 

Jiří Bouška – 8 let, Kameničky – šachy

Velmi úspěšný šachista a aktuální mistr světa v rapid šachu

Ještě ani neuměl číst a už sám trávil mnoho času nad odbornými knihami o šachu a studoval tahy. Nyní veškerý čas věnuje samostudiu hry z knih a počítačovým šachovým programům, každý víkend tráví na turnajích a vozí cenné medaile, třeba zlatou z MS v rapid šachu z Minsku v srpnu 2019.

 

Martin Novák, Natálie Vališová – 13 let, Kroměříž – Standardní a Latinsko-americké tance

V současné době nejúspěšnější taneční pár České republiky ve své kategorii

Martin s Natálkou se věnují tanci již od mateřské školy, taneční pár tvoří již druhým rokem. Jsou členové národního reprezentačního týmu Českého svazu tanečního sportu a Centra talentované mládeže.

 

Kryštof Vaněk – 14 let, Holešov

Všestranně talentovaný a úspěšný fotograf, spisovatel, hudebník i sportovec

Kryštof se rád dozvídá nové věci a vše, co dělá, dělá s nadšením. Ve 2 letech začal sám vyprávět vlastní příběhy, od 5 let fotografuje, od 7 hraje na flétnu, později přidal i hru na saxofon, oblíbeným sportem jsou extrémní překážkové závody, tzv. Spartana Race. A ve všem je velmi úspěšný.

 

Daniela Valešová – 13 let, Broumov – klasický balet

Mimořádně talentovaná tanečnice a sólistka v klasickém baletu

2 a půl letou Danielu přijali do hodin baletu pro mimořádný talent. Od té doby veškerý čas věnuje baletu a přípravě na sólovou dráhu. Trénuje v baletním souboru v Hradci i v Broumově, navštěvuje individuální lekce sólistů ND, velkou část prázdnin tráví na soustředěních. A jako sólistka vystupovala v loňské sezóně v baletu Louskáček ve Vinohradském divadle.

 

Viktor Stocker – 10 let, Kladruby u Vlašimi – hra na akordeon

Výjimečně talentovaný akordeonista, oceněný na mnoha českých i mezinárodních soutěžích

Viktor měl jasno již ve 4 letech, tenkrát ho očarovala harmonika a on prohlásil, že taky na ni bude hrát. Hře na akordeon se věnuje od 6 let. Kromě studia na ZUŠ Viktor dojíždí na hodiny na Pražskou konzervatoř. Pravidelně vystupuje na mnoha koncertech a sbírá úspěchy na mezinárodních soutěžích.

 

Naše poslání

Nadační fond Zlatý oříšek se zaměřuje na vyhledávání a všestrannou podporu mimořádně nadaných a úspěšných
dětí České republiky.

Ve spolupráci s veřejnými institucemi, médii, sponzory a dárci se pro tyto
děti snažíme přinášet nové šance
a příležitosti, ale také vytvářet takové ekonomické podmínky, aby se mimořádné schopnosti těchto dětí mohly dále rozvíjet a nepromarnil se jejich obrovský potenciál.
Právě ten je naším jedinečným
národním bohatstvím a stojí na
něm budoucnost naší republiky i celého českého národa.

Podpořte nadané děti České republiky
č.ú: 255095320/0300
Účet pro dary z poštovních zásilek:
č.ú: 314492060/0300

PrahaStředočeský krajJihočeský krajPlzeňský krajKarlovarský krajÚstecký krajLiberecký krajKrálovéhradecký krajPardubický krajVysočinaJihomoravský krajOlomoucký krajMoravskoslezský krajZlínský kraj

Zlatý oříšek
již pomohl rozdělit
3.155.835 Kč

Zlatý oříšek podporují

Lacina FoundationVeoliaNF  VeoliaPreciosaToyotaInnogyPricewaterhouseCoopersActivaALZAFénixČEPS, a.s.ŽPSVTextilEco a.s.ČDSIKO KOUPELNY & KUCHYNĚNadace Naše dítě  Nadace SovaHodinářství BechyněKŠD Legal