Krajské kolo Zlínského kraje 2020

V letošním roce se konal již 22. ročník této jedinečné celostátní soutěže a druhým rokem se tato akce uskutečnila také ve Zlínském kraji. Všichni účastníci se sešli v neděli 11. 10. 2020 v holešovském zámku na slavnostním vyhlášení.

Akce probíhala pod záštitou hejtmana zlínského kraje Jiřího Čunka a pod záštitou starosty města Holešova pana Rudolfa Seiferta. V rámci slavnostního odpoledne se představilo porotě všech 12 finalistů, všichni finalisté obdrželi pamětní diplomy, hodnotné ceny a také jako v loňském roce od paní Olgy Sehnalové sazenici ovocného stromku.

Bohužel se tyto talentované děti z nejrůznějších oborů zájmové činnosti nemohly tentokrát porotě předvést osobně se svým uměním tanečním, sportovním, pěveckým atd…. Představení finalistů doprovázelo promítání na velkém plátně, kde mohli porotci zhlédnout jejich fotografie a také videa.

Na závěr této slavnosti byli vyhlášeni držitelé Zlatého oříšku krajského kola Zlínského kraje.

Zlatý oříšek si tentokrát odnesli: Ondřej Pavelka a Nikol Patočková – společenský tanec, mažoretky Lentilky a Nikola Fojtíková – krasobruslení, balet, tanec… Zlaté oříšky a šeky v hodnotě 5.000,- Kč předali dětem zástupci z firmy Kuraray, NWT společně s paní poslankyní Alenou Gajdůškovu, zastupitelkou Olgou Sehnalovou, senátorkou Šárkou Jelínkovou a hejtmanem zlínského kraje panem Jiřím Čunkem.Starosta města Holešov pan Rudolf Seifert předal Zlatý oříšek folklórnímu souboru Zrníčko.

Slavnostní předávání zlatých oříšků se tentokrát konalo za přísných hygienických opatření, také bez rodičů, fanoušků a veřejnosti. Přesto měla akce úžasnou atmosféru a pro děti byla tato slavnost velkou motivací a povzbuzením do jejich další činnosti. Všem dětem na závěr poděkoval předseda správní rady nadace Zlatý oříšek a také předseda poroty Jiří Kotmel.

 

Všem účastníkům krajského finále a také držitelům Zlatého oříšku blahopřejeme a přejeme hodně štěstí také v celostátním kole.

 

Naše poslání

Nadační fond Zlatý oříšek se zaměřuje na vyhledávání a všestrannou podporu mimořádně nadaných a úspěšných
dětí České republiky.

Ve spolupráci s veřejnými institucemi, médii, sponzory a dárci se pro tyto
děti snažíme přinášet nové šance
a příležitosti, ale také vytvářet takové ekonomické podmínky, aby se mimořádné schopnosti těchto dětí mohly dále rozvíjet a nepromarnil se jejich obrovský potenciál.
Právě ten je naším jedinečným
národním bohatstvím a stojí na
něm budoucnost naší republiky i celého českého národa.

Podpořte nadané děti České republiky
č.ú: 255095320/0300
Účet pro dary z poštovních zásilek:
č.ú: 314492060/0300

PrahaStředočeský krajJihočeský krajPlzeňský krajKarlovarský krajÚstecký krajLiberecký krajKrálovéhradecký krajPardubický krajVysočinaJihomoravský krajOlomoucký krajMoravskoslezský krajZlínský kraj

Zlatý oříšek
již pomohl rozdělit
3.155.835 Kč

Zlatý oříšek podporují

Lacina FoundationVeoliaNF  VeoliaPreciosaToyotaInnogyPricewaterhouseCoopersActivaALZAFénixČEPS, a.s.ŽPSVTextilEco a.s.ČDSIKO KOUPELNY & KUCHYNĚNadace Naše dítě  Nadace SovaHodinářství BechyněKŠD Legal