Krajská kola soutěže Zlatý oříšek 2016

V krajích, které se letos zapojily do soutěže Zlatý oříšek, jsou již vítězové známí.

Krajské kolo Královehradeckého kraje se konalo v neděli 2. 10. 2016 v Hankově domě ve Dvoře Králové nad Labem pod záštitou radní Královehradeckého kraje  paní Mgr. Táni Šormové a za účasti významných představitelů kraje a města.

Odměny si odnesly všechny zúčastněné děti, ale ceny nejvyšší, tedy keramického ptáčka se zlatým oříškem v zobáčku a šek na 10 000 Kč, získal akordeonista Ivan Kříž, travní lyžařka Anna Černická a včelařka Eliška Šebková. Cenu radní T. Šormové převzal střelec a curler Matěj Kaván.

 

Další krajské kolo uspořádal kraj Středočeský, tradičně město Říčany. Finále proběhlo v Kulturním centru Labuť v neděli 9. října pod záštitou hejtmana Ing. MIloše Petery a s podporou starosty města Mgr. Vladimíra Kořena a významných zástupců regionu.

Ani z tohoto slavnostního finále nikdo ze zúčastněných neodešel s prázdnou, ovšem ceny tradiční převzali karatisti Denisa a Daniel Brejchovi, taneční pár Eliška Plachá a Jan Burant a reprezentantka ve sportovním aerobiku Viktorie Prokopová. Cenu starosty V. Kořena získal pár věnující se akrobatickému rokenrolu Anna Bláhová a Vojta Šimek.

Všem vítězům gratulujeme!

Naše poslání

Nadační fond Zlatý oříšek se zaměřuje na vyhledávání a všestrannou podporu mimořádně nadaných a úspěšných
dětí České republiky.

Ve spolupráci s veřejnými institucemi, médii, sponzory a dárci se pro tyto
děti snažíme přinášet nové šance
a příležitosti, ale také vytvářet takové ekonomické podmínky, aby se mimořádné schopnosti těchto dětí mohly dále rozvíjet a nepromarnil se jejich obrovský potenciál.
Právě ten je naším jedinečným
národním bohatstvím a stojí na
něm budoucnost naší republiky i celého českého národa.

Podpořte nadané děti České republiky
č.ú: 255095320/0300
Účet pro dary z poštovních zásilek:
č.ú: 314492060/0300

PrahaStředočeský krajJihočeský krajPlzeňský krajKarlovarský krajÚstecký krajLiberecký krajKrálovéhradecký krajPardubický krajVysočinaJihomoravský krajOlomoucký krajMoravskoslezský krajZlínský kraj

Zlatý oříšek
již pomohl rozdělit
3.155.835 Kč

Zlatý oříšek podporují

Lacina FoundationVeoliaNF  VeoliaPreciosaToyotaInnogyPricewaterhouseCoopersActivaALZAFénixČEPS, a.s.ŽPSVTextilEco a.s.ČDSIKO KOUPELNY & KUCHYNĚNadace Naše dítě  Nadace SovaHodinářství BechyněKŠD Legal