Krajská kola 2015 jsou minulostí - děti si odnesly finanční odměny a ceny v hodnotě téměř 200 tisíc Kč

Krajská finálová kola soutěže Zlatý oříšek 2015 se konala tradičně – již po páté - v kraji Středočeském, po druhé v kraji Karlovarském a nově v kraji Královehradeckém. V kraji Libereckém se soutěž letos, bohužel, neuskutečnila. Tak snad zase příští rok navážeme na zavedenou spolupráci.
Opět mezi sebou soutěžily děti zabývající se mnoha obory lidských činností. Představili se nám tanečnice, mažoretky, gymnastky, fotbalisti, hokejisti, atleti, akvabely, motokrosový závodník, parkurová jezdkyně, karatisti, jachtařka, hráči na violoncello trubku, harfu, bicí, klavír, harfu, ukulele, spisovatelé, básníci, spisovatelé a básníci, zpěváci a herci, matematici a logici, zeměpisci, zoologové, včelaři, modeláři…
Všichni byli naprosto úžasní, sošky se však předávají jen těm nejlepším z nejlepších. Kdože si tedy odnesl sošku ptáčka se zlatým oříškem v zobáčku a finanční odměnu?
Cenu Zlatý oříšek Středočeského kraje si v letošní silné konkurenci odnesly jedenáctiletá drezúristka a parkurová skokanka pony Julie Pásková z Říčan, třináctiletá stolní tenistka Kristýna Pěnkavová z Vlašimi a čtrnáctiletá mažoretka Sára Klímová z Mělníka.
Cenu Zlatý oříšek Královehradeckého kraje převzala taneční dívčí skupina Druhá realita z Náchoda, dvojice dívek vystupující pod názvem Jsme tým - Eliška Cermanová a Alžběta Teperová z Třebihoště, které svojí činností podporují charitativní akce v obci a pomáhají tam udržovat místní zvyky, a drobná moderní gymnastka Barbora Kafková z Hradce Králové.
Cenu Zlatý oříšek Karlovarského kraje nakonec získali všestranně nadaná čtrnáctiletá Klára Tamchynová z Ostrova, čtrnáctiletý trumpetista Filip Hemza z Teplé u Karlových Varů a dvanáctiletá karatistka Zuzana Tekely z Ostrova.
Všichni vítězové postupují do celostátního finále soutěže Zlatý oříšek. Všem gratulujeme a budeme jim i nadále držet palce.

Naše poslání

Nadační fond Zlatý oříšek se zaměřuje na vyhledávání a všestrannou podporu mimořádně nadaných a úspěšných
dětí České republiky.

Ve spolupráci s veřejnými institucemi, médii, sponzory a dárci se pro tyto
děti snažíme přinášet nové šance
a příležitosti, ale také vytvářet takové ekonomické podmínky, aby se mimořádné schopnosti těchto dětí mohly dále rozvíjet a nepromarnil se jejich obrovský potenciál.
Právě ten je naším jedinečným
národním bohatstvím a stojí na
něm budoucnost naší republiky i celého českého národa.

Podpořte nadané děti České republiky
č.ú: 255095320/0300
Účet pro dary z poštovních zásilek:
č.ú: 314492060/0300

PrahaStředočeský krajJihočeský krajPlzeňský krajKarlovarský krajÚstecký krajLiberecký krajKrálovéhradecký krajPardubický krajVysočinaJihomoravský krajOlomoucký krajMoravskoslezský krajZlínský kraj

Zlatý oříšek
již pomohl rozdělit
3.155.835 Kč

Zlatý oříšek podporují

Lacina FoundationVeoliaNF  VeoliaPreciosaToyotaInnogyPricewaterhouseCoopersActivaALZAFénixČEPS, a.s.ŽPSVTextilEco a.s.ČDSIKO KOUPELNY & KUCHYNĚNadace Naše dítě  Nadace SovaHodinářství BechyněKŠD Legal