20. výročí soutěže Zlatý oříšek

Letošní ročník soutěže Zlatý oříšek 2018 byl výjimečný v mnoha ohledech – oslavili jsme již 20 let trvání soutěže a při té příležitosti jsme kompletně změnili webové stránky a představili naše nové logo.

I televizní finále vysílané Českou televizí 1. ledna 2019 s ohledem na dramaturgii pořadu a ve snaze dát dětem větší prostor změnilo formát – počet nominovaných dětí se zúžil na 21 a počet vítězů na 7. Kromě toho noví moderátoři diskutovali s několika dětmi naráz a každá skupina měla svého patrona. I tady došlo k velké změně: patroni totiž byli samotní vítězové předchozích ročníků Zlatého oříšku – krasobruslařka Anna Dušková podpořila letošní sportovce, Honza Smigmator, swingový zpěvák byl oporou umělcům a vědec Marek Mráz pomáhal zástupcům vědeckých oborů.

Na televizní pořad navázalo slavnostní setkáním 7 nejtalentovanějších dětí roku 2018, vítězů Zlatého oříšku, s novináři. Mezi hosty byli opět dřívější držitelé ceny Zlatý oříšek, naši významní partneři a donátoři. 

K zajímavostem letošního finále patří trochu statistiky. Nejmladšímu účastníkovi bylo 8 let a celkový věkový průměr byl 11 let. Do soutěže se opakovaně přihlásilo a následně nominovalo 5 dětí. V deseti případech měly nominované děti dva i tři sourozence a v šesti případech měly děti sourozence – dvojče.

Pro ty, kteří by měli zájem shlédnout celé televizní finále soutěže Zlatý oříšek odvysílané Českou televizí na Nový rok, přikládám tento odkaz:

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12270136324-zlaty-orisek-2018/31829131029.

Další články, videa, fotografie nebo informace o nejúspěšnějších dětech jsou k dispozici na webových stránkách www.zlatyorisek.cz.

Naše poslání

Nadační fond Zlatý oříšek se zaměřuje na vyhledávání a všestrannou podporu mimořádně nadaných a úspěšných
dětí České republiky.

Ve spolupráci s veřejnými institucemi, médii, sponzory a dárci se pro tyto
děti snažíme přinášet nové šance
a příležitosti, ale také vytvářet takové ekonomické podmínky, aby se mimořádné schopnosti těchto dětí mohly dále rozvíjet a nepromarnil se jejich obrovský potenciál.
Právě ten je naším jedinečným
národním bohatstvím a stojí na
něm budoucnost naší republiky i celého českého národa.

Podpořte nadané děti České republiky
č.ú: 255095320/0300
Účet pro dary z poštovních zásilek:
č.ú: 314492060/0300

PrahaStředočeský krajJihočeský krajPlzeňský krajKarlovarský krajÚstecký krajLiberecký krajKrálovéhradecký krajPardubický krajVysočinaJihomoravský krajOlomoucký krajMoravskoslezský krajZlínský kraj

Zlatý oříšek
již pomohl rozdělit
3.155.835 Kč

Zlatý oříšek podporují

VeoliaPreciosaActivaALZAFénixČEPS, a.s.TextilEco a.s.SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚNadace SovaHodinářství Bechyně